Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին ասել է, որ կովկասյան տարածաշրջանում չկա այնպիսի հարց, որը չլուծվի։ Այս մասին նա ասել է Թեհրանում Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանի հետ հանդիպման ժամանակ։ Այս մասին տեղեկացնում է «IRNA» գործակալությունը:
Նախագահ Ռայիսին ընդգծել է Թեհրանում կովկասյան համագործակցության խմբի ներուժը՝ խնդիրների և մարտահրավերների լուծման համար։ Նա հանդես է եկել տարածաշրջանային երկրների միջև մերձեցման և երկխոսության օգտին՝ որպես այս մարտահրավերների արդյունավետ լուծում:
«Իրանը կարծում է, որ կովկասյան տարածաշրջանի երկրների միջև բանակցությունները ճանապարհ կհարթեն խնդիրների լուծման համար, և օտարերկրացիների միջամտությունն ավելի կբարդացնի հարցերը», - ընդգծել է նախագահը։
Թուրքիայի արտգործնախարարը ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության նշանակալի դերը տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատման գործում։